W Czechach i Hiszpanii szkolą się, jak uczyć po europejsku
Grupa nauczycielek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczy w zajęciach językowych w Hiszpanii i Czechach realizowanych w ramach akredytacji Erasmus+.
Grupa nauczycielek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczy w zajęciach językowych w Hiszpanii i Czechach realizowanych w ramach akredytacji Erasmus+.
Wychowankowie Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” i „Ostoja” w Pszczynie w wakacje wypoczywali w Sianożętach. Sponsorem wyjazdu była Jastrzębska Spółka Węglowa, która wspiera pszczyński dom dziecka.
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXV/315/21 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. 2021 poz. 1899 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości.
Uczniowie i nauczyciele z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Litwy przebywają w powiecie pszczyńskim, gdzie razem z młodzieżą z „Chrobrego” kontynuują realizację projektu „Art with Trash”. Przełamują bariery językowe i społeczne, poznają dziedzictwo kulturowe naszego regionu i pogłębiają wiedzę na temat wartości kolejnego etapu ochrony środowiska - recyklingu.
Pszczyńska "Skarbówka" zaprasza przedsiębiorców, którzy sprzedają tzw "słodkie" napoje oraz prowadzą hurtowy obrót napojami alkoholowymi na szkolenie. W październiku pracownicy Urzędu Skarbowego pomogą też mieszkańcom założyć profil zaufany.
Na budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie został zamontowany miernik do oznaczania jakości powietrza oraz wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5. Szkoła otrzymała też pakiet materiałów edukacyjnych na temat smogu.
Powstały w 2002 roku MUKS „Gilus” świętował swój jubileusz. Początkowo obejmował swoją działalnością sekcję piłki siatkowej. Dwa lata później rozszerzył swoją aktywność o sekcję pływacką.
Biegli dorośli, dzieci, maszerowali też chodziarze. Liczył się wyłącznie cel - pomoc podopiecznym „Zameczku” w Rudołtowicach i Florkowi Francuzowi z Pszczyny.
W ciągu 40 lat Muzeum Zamkowe w Pszczynie odwiedziło 6,5 mln zwiedzających. To wizytówka naszego regionu, a w dowód uznania szczególnych zasług Zarząd Powiatu wystąpił z inicjatywą przyznania instytucji medalu „Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego”. Wyróżnienie władze powiatu wręczyły podczas uroczystej gali wieńczącej 75. urodziny Muzeum.
Aleksandra Mika, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie otrzymała „Nagrodę im. profesora Stanisława Ciska", która przyznawana jest najbardziej uzdolnionym absolwentom tej szkoły.
Rozpoczął się remont ul. Stenclówka w Studzionce. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków przeznaczonych na remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
Dzień bez Samochodu to finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia promowane są alternatywne środki transportu - rower, komunikacja zbiorowa czy chodzenie pieszo. Z komunikacji powiatowej w ubiegłym roku skorzystało 206 tysięcy pasażerów.
Powiat Pszczyński pozyskał dofinansowanie w ramach projektu „Cyfrowy Powiat”. Środki w wysokości 100 tys. złotych zostaną przeznaczone na działania związane z cyfrowym rozwojem oraz zwiększeniem cyberbezpieczeństwa.
Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Epopeja Placowa s01e02” złożonej przez Stowarzyszenie Loża Masorza.