Żubr Pszczyński dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Stołowego
Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego w Pszczynie obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Za swoją działalność został odznaczony Żubrem Pszczyńskim.
Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego w Pszczynie obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Za swoją działalność został odznaczony Żubrem Pszczyńskim.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował krótką ankietę badawczą on-line do wypełnienia, której zaprasza osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.
30 sierpnia w Miedźnej na ulicy Bieruńskiej znaleziono czarny telefon komórkowy Realme.
Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym z dniem 4 września 2022 roku urzędnicy wydziałów komunikacji nie będą wydawać kart pojazdów i nalepek kontrolnych na szybę pojazdu.
Finał „Żubrowiska” to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki, którą niewątpliwie 3 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zapewnią: Ania Dąbrowska, Kolumbia i Free Air. Od 1 do 3 września bilety można nabyć w niższej cenie.
1 września, w dniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej na cmentarzu wojennym „Pod Trzema Dębami" oddano hołd bohaterom poległym w 1939 roku.
Rada Powiatu Pszczyńskiego wyraziła zgodę na sprzedaż działki w sąsiedztwie pszczyńskiego szpitala na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które posadowi tu nowy punkt krwiodawstwa w Pszczynie. Krwiodawcy w obecnej lokalizacji nie mogą czuć się komfortowo.
Po dwóch miesiącach wakacji blisko 3 tysiące uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Pszczyński rozpoczęło nowy rok szkolny.
Podręczniki, zeszyty, wybór szkolnego plecaka, fotelu czy biurka… To ostatni moment na zakupy przed pierwszym dzwonkiem. Nie kieruj się wyłącznie walorami estetycznymi czy ceną. Zwróć uwagę na kwestie zapewniające dziecku wygodę, bezpieczeństwo i zdrowy kręgosłup.
We wrześniu kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mobilnej pracowni, która stanie w Suszcu i Grzawie.
Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 i 2023 roku.
Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrali oficjalne powierzenia stanowisk.
Na boisku piłkarskim Orlik przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się turnieje eliminacyjne 13. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn z trzynastu klubów działających na terenie powiatu pszczyńskiego.
Starosta pszczyński Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zapraszają na uroczyste obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Uroczystości dożynkowe, tak w przeszłości, jak i obecnie są okazją do złożenia podziękowań za uzyskane plony. W tym roku rolnicy z całego powiatu pszczyńskiego świętowali zakończenie żniw podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Ćwiklicach.