Nadciśnienie tętnicze od A do Z. Warsztaty dla seniorów w Woli i Pszczynie

22 i 23 października Stowarzyszenie Edukacji Zdrowotnej przeprowadzi warsztaty szkoleniowe dla seniorów pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Chodzi o prewencję chorób przewlekłych, w tym przypadku nadciśnienia tętniczego. Zorganizowane zostaną w starym Ośrodku Zdrowia w Woli oraz pckulu w Pszczynie.

Kobieca ręka z ciśnieniomierzem.

Część pierwsza warsztatów szkoleniowych organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacji Zdrowotnej zostanie poświęcona nadciśnieniu tętniczemu. Prowadzący odpowiedzą na pytania, jakie są czynniki ryzyka nadciśnienia i prawidłowe wartości ciśnienia oraz jak stosować leki w nadciśnieniu tętniczym. Przeprowadzona zostanie instrukcja pomiaru ciśnienia. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę do notowania wyników pomiaru i będzie mógł zbadać swoje ciśnienie.

Farmaceutki ze Stowarzyszenia Edukacji Zdrowotnej w panelu „Przegląd leków z Twojej apteczki” przejrzą przyjmowane lekarstwa przez seniorów, stąd warto zabrać je na spotkanie. Seniorzy dostaną również kasetki do podziału leków.

Pierwsze warsztaty szkoleniowe skierowane do osób powyżej 60. roku życia odbędą się we wtorek 22 października o godzinie 10.00 w starym Ośrodku Zdrowia (ul. Poprzeczna 1) w Woli. Kolejne zorganizowane zostaną następnego dnia, 23 października o 9.00 w pckulu (ul. Jagiełły 1) w Pszczynie.

Obowiązują zapisy: tel. 695 309 380. Zadanie publiczne współfinansowane jest przez Powiat Pszczyński w ramach przeprowadzonego konkursu na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego.

W Pszczynie odbędzie Forum samorządowe dotyczące zmian w ochronie zdrowia

Samorządowcy i zarządzającymi szpitalami w województwie śląskim spotkają się w Pszczynie, by w obecności przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócić uwagę na konieczność wypracowania wspólnej strategii organizacji funkcjonowania szpitali powiatowych województwa śląskiego.

• Zdrowie

Bezpłatna pomoc w domach chorych

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie realizuje projekt umożliwiający mieszkańcom wszystkich gmin powiatu pszczyńskiego - Pszczyny, Goczałkowic-Zdroju, Miedźnej, Kobióra, Suszca i Pawłowic korzystanie z bezpłatnych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania ze względu na podeszły wiek, choroby lub niepełnosprawność.

• Zdrowie

Im szybciej zaczniemy się badać, tym lepiej

Życie jest w naszych rękach - tłumaczyły Amazonki z Brzeszcz podczas wykładu profilaktycznego, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Podkreślały, że regularne samobadanie piersi i jąder to jedna z metod wykrywania guzów nowotworowych.