Młodzi i mobilni
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli na stażu zawodowym w Niemczech.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli na stażu zawodowym w Niemczech.
W dniu 30 września 2009 r. odbyło się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie spotkanie z młodzieżą z francuskiego liceum w Aire sur la Lys (północno-zachodnia Francja).
Harmonogram posiedzeń Komisji Rady Powiatu na miesiąc październik 2009 r.
Powiat Pszczyński ogłasza konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie ,ul. Antesa 11
Na podstawie art. 11 f ust. 3 i ust. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194 ze zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku C.E.-Consul Engineering Sp. z o.o. z/s w Tychach ul. Barona nr 30 działającej na podstawie pełnomocnictwa nr OI.0113-00266/08 Burmistrza Pszczyny z dnia 15.12.2008r. reprezentującej Gminę Pszczyna
W dniu 26 września 2009 r. odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Z tej okazji Powiat Pszczyński podziękował rolnikom naszego powiatu za tegoroczne zbiory. Święto plonów to prastary obyczaj, będący jednym z najpiękniejszych świąt rolniczych poświęcony zbiorom zbóż, w czasie którego dziękowano za plony i proszono o lepsze w roku następnym.
Przewodniczący Rady Powiatu i Starosta Pszczyński serdecznie zapraszają na Powiatowe Święto Plonów , które odbędzie się 26 września 2009 r. w Pszczynie na obiektach POSIR, ul. Zamenhofa 5a.
W związku z wydaniem kolejnej publikacji wchodzącej w skład Biblioteczki Ziemi Pszczyńskiej we wtorek, 22 września o godzinie 17 odbyło się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie spotkanie z Barbarą Sopot-Zembok autorką książki pt. " Obraz wsi pszczyńskiej w świetle testamentów chłopskich z połowy XIX wieku".
Otwarty Turniej Strzelecki „O laur powstańca” zorganizowany z okazji obchodów 90. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w ramach projektu Powstania śląskie w świadomości mieszkańców ziemi pszczyńskiej odbył się w Pszczynie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie w niedzielę 20 września 2009 r.
W piętek, 18 września odbyło się spotkanie z Jerzym Rostkowskim autorem książki „Rozkaz – zapomnieć! Nieznane tajemnice 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej”.
Na podstawie art. 11 f ust. 3 i ust. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194 ze zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku Gminy Pszczyna
Starostwo Powiatowe w Pszczynie przystępuje do realizacji II edycji projektu systemowego „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Poddziałanie 9.1.3 „Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, obejmującego stypendia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W związku z wydaniem kolejnej publikacji wchodzącej w skład Biblioteczki Ziemi Pszczyńskiej, zapraszam na promocję książki Pani Barbary Sopot Zembok pt. " Obraz wsi pszczyńskiej w świetle testamentów chłopskich z połowy XIX wieku". Spotkanie z autorką nowej publikacji odbędzie sie 22 września o godzinie 17 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Starosta Pszczyński
W środę, 9 września została posadzona przez członków Zarządu Powiatu Królewska Lipa Jadwiga z Proszowic.
Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 27 września, a 15 października 2009 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów.