Królewska Lipa w ogrodzie Starostwa Powiatowego

W środę, 9 września została posadzona przez członków Zarządu Powiatu Królewska Lipa Jadwiga z Proszowic.

W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny światowej delegacja miasta Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego wraz z młodzieżą szkolną i kombatantami gościła w Proszowicach koło Krakowa. Tam właśnie we wrześniu 1939 r. żołnierze z Pszczyny walczyli w obronie Ziemi Krakowskiej. Żołnierze, którzy zginęli zostali pochowani na cmentarzu parafialnym, gdzie obecnie znajduje się pomnik poległych.
Wieloletnią tradycją stały się odwiedziny tego miejsca pamięci przez przedstawicieli samorządów pszczyńskich, kombatantów i młodzież.

Podczas tegorocznej wizyty 4 września br. Starosta Pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny otrzymali od Burmistrza Proszowic drzewko – lipę, jedną z 650 wyhodowanych z okazji 650. rocznicy lokalizacji miasta Proszowice. Drzewka i okolicznościowe certyfikaty odebrali Dariusz Skrobol – Zastępca Burmistrza Pszczyny oraz Szymon Sekta – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa.
Powiatowe drzewko zostało posadzone w ogrodzie Starostwa przez członków Zarządu Powiatu.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.