Ogłoszenie konkursu ofert na zadanie publiczne Powiatu Pszczyńskiego w dziedzinie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania Powiatu Pszczyńskiego w dziedzinie pomocy społecznej - prowadzenie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w latach 2009-2013.

Na realizację oferty wyłonionej w drodze konkursu Powiat przeznaczy dotację celową z budżetu państwa w wysokości otrzymanej od Wojewody.
Realizacja zadania określonego w konkursie rozpocznie się 1 stycznia 2009 r.
Na realizację zleconego zadania corocznie będzie przekazywana dotacja. Wysokość dotacji ustalana będzie na każdy rok budżetowy. Dotacja może zostać przeznaczona wyłącznie na pokrycie kosztów bezpośrednio związanych z finansowanym zadaniem, niezbędnych do jego realizacji. Szczegółowe warunk terminy przekazywania dotacji określone zostaną w umowie.
Organizacja domu pomocy społecznej, zakres i poziom usług świadczonych przez dom uwzględniać musi wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz ich indywidualne potrzeby.
Kompletne wnioski należy składać w zaklejonych, opisanych i opieczętowanych kopertach z dopiskiem „Konkurs Ofert DPS dla Dorosłych” w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 października 2008 r. w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie ul. Dworcowa 23 lub nadesłać drogą pocztową na w/w adres (o terminie wpływu decyduje data stempla pocztowego).
Obowiązujący formularz wniosku wraz z Zaproszeniem do składania ofert dostępne są w: Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie oraz na stronie internetowej www.powiat.pszczyna.pl

Złożone oferty oceniane będą pod względem formalnym i merytorycznym. Zarząd Powiatu powoła zespół opiniujący oferty, który przedłoży propozycje co do wyboru oferty. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości. Z podmiotem wyłonionym w konkursie zawarta zostanie umowa o realizację zadania.

Przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących realizacji zadania uwzględnione będą w szczególności:
1) ocena zgłoszonych możliwości realizacji zadania przez podmiot,
2) zadeklarowana przez podmiot jakość działania i kwalifikacje osób, przy udziale których podmiot uprawniony ma realizować zadanie,
3) ocena przedstawionej we wniosku kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w relacji do zakresu rzeczowego zadania,
4) zadeklarowany udział środków własnych albo pozyskanych z innych źródeł na realizację zadania,
5) analiza i ocena wykonania zadań zleconych podmiotowi w okresie poprzednim, z uwzględnieniem rzetelnośc terminowoścch realizacji oraz sposobu rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.

Zaproszenie do składania ofert, format pliku: DOC, rozmiar: 53 KB
Druk oferty, format pliku: DOC, rozmiar: 70.3 KB

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.