Ochotniczy Hufiec Pracy zaprasza

Jeżeli masz: - ukończone 15 lat - szkołę podstawową - trudności z nauką - ciężką sytuację rodzinną Przyjdź do Ochotniczego Hufca Pracy w Pszczynie, a my pomożemy

- w uzupełnieniu wykształcenia,
- w zdobyciu kwalifikacji zawodowych,
- w przygotowaniu do poruszania się na rynku pracy w zintegrowanej Europie,
- w znalezieniu zatrudnienia - po zakończeniu nauk szkolenia zawodowego.

Uzupełnisz wykształcenie w gimnazjum i zasadniczej szkole zawodowej w 2 lub 3-letnim cyklu kształcenia,

- zdobędziesz kwalifikacje zawodowe w systemie pozaszkolnym realizując rzemieślniczą naukę zawodu
- zdobędziesz kwalifikacje zawodowe w wybranym przez siebie zawodzie
- przygotowanie zawodowe odbędziesz na statusie młodocianego pracownika na podstawie umowy o pracę
- skorzystasz z bezpłatnego wyżywienia i zakwaterowania - w przypadku trudnej sytuacji materialnej (dotyczy osób uzupełniających kształcenie na poziomie gimnazjum)

Ponadto proponujemy:
- uczestnictwo w europejskich projektach wymiany młodzieży
- możliwość zdobycia dodatkowego zawodu lub uzyskanie innych cennych na rynku pracy umiejętności w ramach projektów EFS.
- rozwijanie umiejętności plastycznych, sportowych.

Kontakt :
Ochotniczy Hufiec Pracy w Pszczynie
ul. Szymanowskiego 12
43-200 Pszczyna
e-mail : ohp.pszczyna@interia.pl

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.