Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

Uczetsnicy otwarcia biura stoją przed kamienicą przy ul. Piastowskiej, w której mieści się biuro poselskie

Jak podkreślał poseł Maciej Tomczykiewicz, biuro na starówce ma zbliżać mieszkańców i pomagać w rozwiązywaniu problemów. - Stworzyliśmy miejsce otwarte na sprawy każdego, w którym będziemy mogli się spotykać, wymieniać pomysły i rozmawiać o sprawach istotnych dla naszego regionu - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej.

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza w Pszczynie otwarte jest przez pięć dni w tygodniu, w poniedziałki od godziny 12.00-18.00, od wtorku do piątku od 9.00-15.00.

W otwarciu uczestniczyli m.in. posłanka do Parlamentu Europejskiego Mirosława Nykiel, marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz lokalni samorządowcy i pszczyńscy włodarze - starosta Grzegorz Wanot oraz zastępca burmistrza Pszczyny Magdalena Czarnecka.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.