Z prac Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Posiedzenie Komisji w dniu 29 marca 2006 r.

„Analiza kosztów administrowania i zarządzania mieniem powiatu oraz dochodów z mienia w 2005 r.”, to główny temat posiedzenia Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w dniu 29 marca 2006 r., prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Grzegorza Nogłego. W posiedzeniczestniczył Karol Szonowski – Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartograf i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Przedstawił Komisji zbiorcze zestawienie kalkulacji przychodów i wydatków w obiektach stanowiących własność Powiatu Pszczyńskiego w okresie od dnia 1 stycznia 2005 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. Przekazał, że spośród 9 obiektów stanowiących własność Powiatu Pszczyńskiego, w ubiegłym roku zostały przekazane do użytkowania innym podmiotom dwa obiekty:
1) obiekt położony przy ul. Poprzecznej 1 w Woli od lipca 2005 roku został przekazany w zarządzanie Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli:
2) obiekt położony przy ul. Wiślnej 12 w Goczałkowicach, w miesiącu czerwcbiegłego roku przekazano w zarządzanie gminie Goczałkowice - Zdrój.
W bieżącym roku w drodze przeprowadzonego przetargu wyłoniono nabywcę obiektu położonego przy ul. Bogedaina 2 w Pszczynie i 19 kwietnia br. zostanie podpisany akt notarialny. Obecnie do mienia Powiatu Pszczyńskiego zalicza się obiekty położone przy ul. Przemysłowej w Woli, ul. Dworcowej 23 w Pszczynie, ul. Antesa 4 w Pszczynie oraz ul. Baziowej 17a w Jankowicach.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.