Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Uczestnicy spotkania siedzą na krzesłach w dużej sali, przed nimi siedzi prezenter.

Tomasz Kępista z Oddziału Śląskiego PFRON spotkał się z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji z powiatu pszczyńskiego, których działalność związana jest z osobami ze szczególnymi potrzebami.

Podczas spotkania zaprezentował przykłady skarg na brak dostępności i rozstrzygnięcia dotyczące rozwiązań ważnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przedstawił wiele wartościowych informacji o tym, kto ma prawo do dostępności, jakie podmioty muszą być dostępne i co zrobić, kiedy działalność podmiotu publicznego jest niedostępna.

- W naszym powiecie wdrażamy wiele działań, które mają na celu poprawę dostępności architektonicznej, komunikacyjnej i cyfrowej. Tworzenie dostępnej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich sprawności, jest jednym z naszych priorytetów - mówi starosta Grzegorz Wanot, który otworzył czwartkowe spotkanie w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Wydarzenie było tłumaczone na Polski Język Migowy.

• Dla niepełnosprawnych

Program PFRON dla osób z niepełnosprawnością dotkniętych powodzią

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie informuje, że osoby z niepełnosprawnością poszkodowane przez powódź mogą uzyskać pomoc z programu PFRON: ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku działania żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

• Dla niepełnosprawnych

Program PFRON: pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z PFRON z programu ,,Aktywny samorząd” Moduł II do pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski można składać do 10 października.