Z prac Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

Posiedzenie Komisji w dniu 27 czerwca 2006 r.

Tematem posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Józefa Pabina w dniu 27 czerwca 2006 r. były zadania z zakresu kultury realizowane przez Powiat, które przedstawił Dariusz Skrobol Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Szczegółowo omówił: organizację wieczorów u Tellemana, obchody 60 lecia Muzeum Zamkowego w Pszczynie, konferencję „Pogranicze polsko – czeskie”, współorganizację Małego Brzymu, I powiatowy konkurs historyczny, IV powiatowy konkurs języka francuskiego, jasełka w Domu Starców, I powiatowy przegląd jasełek, 51 konkurs recytatorski, konkurs „Złote Pióro 2006”, X Wielkopostne Dialogi Muzyk Poezji, powiatowe eliminacje wiedzy pożarniczej, I olimpiadę wiedzy ogólnej o sporcie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, 50 lecie Ogniska Muzycznego, warsztaty teatralne.
Dodał, że wiele imprez i wydarzeń jest organizowanych lub współorganizowanych przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.