Z prac Komisji Edukacji, Kultury i Sportu

Posiedzenie Komisji w dniu 13 czerwca 2006 r.

Tematem posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w dniu 13 czerwca 2006 r. prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Józefa Pabina, było podsumowanie współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej.
W posiedzeniczestniczyła Barbara Sopot – Zembok Dyrektor POPP, która przekazała informacje dotyczące funkcjonowania placówki oraz imprez i wydarzeń zorganizowanych przez Powiatowe Ognisko dla mieszkańców naszego powiatu. Poinformowała, że od 2002 do 2006 roku, zorganizowano wiele własnych imprez kulturalnych i sportowych o zasięgu powiatowym, m.in. różnego rodzaju konkursy i zawody:
konkurs plastyczny „Walory turystyczne Ziemi Pszczyńskiej”, powiatowy konkurs języka francuskiego, konkurs piosenki turystycznej, konkurs plastyczny i literacki pod hasłem „Święto Polskiej Niezapominajki”, pszczyńskie prezentacje dziecięcych zespołów regionalnych Mały Brzym, powiatowy konkurs pod hasłem „Historia Pszczyńskiego Zamku”.
Natomiast z imprez sportowych zorganizowano m.in.:
Rajd Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Żyj Zdrowo i Bezpiecznie, Indywidualny Turniej Szachowy – „O puchar Starosty”, Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej, Słoneczny Integracyjny Bieg Terenowy.
Dużym zainteresowaniem cieszy się także impreza „Słoneczny Tydzień”, podczas której odbywają się turnieje i zawody dla osób niepełnosprawnych.
Dyrektor dodała, że więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej POPP www.popp.powiat.pszczyna.pl otwiera się w nowym oknie

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.