Sytuacja w powiecie pszczyńskim stabilna

Ze względu na przekroczenie stanu alarmowego na Wiśle oraz intensywne opady deszczu i trudną sytuację w sąsiednich powiatach, we wtorek przed południem starosta pszczyński Grzegorz Wanot zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W gabinecie starosty za stołem siedzą uczestnicy spotkania

W posiedzeniu wzięli udział komendanci Straży Pożarnej i Policji oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa.

- Omówiliśmy aktualną sytuację hydrologiczną na terenie naszego powiatu.
Połączyliśmy się telefonicznie z kierownikami zbiorników - goczałkowickiego i łąckiego oraz kierownikiem nadzoru wodnego. Pomimo stanu alarmowego na Wiśle, woda mieści się w obwałowaniach. Póki co nie odnotowano zwiększonej ilości interwencji związanej z podtopieniami. Służby cały czas monitorują sytuację. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy podejmować dalsze decyzje. Na ten moment sytuacja w powiecie pszczyńskim jest spokojna. Do jutra rana prognozowane są niewielkie opady deszczu - relacjonuje starosta Grzegorz Wanot.