Bezpieczeństwo

Zdalna pomoc psychologiczna dla powodzian, w przypadku dzieci i młodzieży - również psychiatryczna

Fundacja Twarze Depresji i Nationale-Nederlanden działają razem dla powodzian. Ruszył program „Twarze Depresji dla Powodzian”, czyli dostęp do bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osób mieszkające na terenach dotkniętych przez powódź.

Od dziecka do seniora - każdy, w zależności od potrzeb, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej, łącząc się ze specjalistą online przez dowolny wideokomunikator, taki jak Skype czy WhatsApp lub rozmawiając przez telefon. Specjaliści są w gotowości do niesienia pilnej pomocy.

Widok zalanego miasta, rwące potoki na ulicach, obawa o zdrowie i życie swoje, bliskich - to trudne doświadczenie, zwłaszcza dla najmłodszych i młodzieży.

Dramatyczne doświadczenia mogą przyczynić się do nasilenia zaburzeń depresyjnych i lękowych, a także do wystąpienia zespołu stresu pourazowego - PTSD. Nie trzeba aktywnie uczestniczyć w trudnych wydarzeniach, by rozwinęło się potraumatyczne zaburzenie - wystarczy być obserwatorem. Zwłaszcza dzieje się tak w przypadku najmłodszych. O zachowaniu zdrowia psychicznego w obliczu trudnych zdarzeń, decydują zasoby i otrzymane wsparcie psychologiczne. Takie właśnie chcą zapewnić Fundacja Twarze Depresji i Nationale-Nederlanden.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden program zdalnych konsultacji dla osób z terenów objętych powodzią potrwa do końca 2024 roku, obejmie 420 konsultacji.

Żeby skorzystać z pomocy wystarczy wejść na www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna otwiera się w nowym oknie i zapisać się na spotkanie online lub napisać wiadomość na: pomoc@twarzedepresji.pl podając do siebie kontakt, a rejestratorka oddzwoni i pomoże w umówieniu konsultacji z psychologiem.

(źródło: Twarze Depresji)

• Bezpieczeństwo

Starosta: dziękuję wszystkim zaangażowanym w walkę z powodzią

Strażakom, strażakom-ochotnikom i żołnierzom. Kierownikom zapory w Goczałkowicach-Zdroju i zbiornika w Łące oraz służbom kryzysowym. Policjantom, straży miejskiej i pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg. Mieszkańcom, przedsiębiorcom i wolontariuszom. Wszystkim, którzy walczyli z powodzią. Starosta Grzegorz Wanot dziękuje służbom zaangażowanym w działania na terenie powiatu pszczyńskiego.