Powiat pszczyński - podstrona

Bezpieczeństwo

Zdalna pomoc psychologiczna dla powodzian, w przypadku dzieci i młodzieży - również psychiatryczna

Fundacja Twarze Depresji i Nationale-Nederlanden działają razem dla powodzian. Ruszył program „Twarze Depresji dla Powodzian”, czyli dostęp do bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej osób mieszkające na terenach dotkniętych przez powódź.

Od dziecka do seniora - każdy, w zależności od potrzeb, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej, łącząc się ze specjalistą online przez dowolny wideokomunikator, taki jak Skype czy WhatsApp lub rozmawiając przez telefon. Specjaliści są w gotowości do niesienia pilnej pomocy.

Widok zalanego miasta, rwące potoki na ulicach, obawa o zdrowie i życie swoje, bliskich - to trudne doświadczenie, zwłaszcza dla najmłodszych i młodzieży.

Dramatyczne doświadczenia mogą przyczynić się do nasilenia zaburzeń depresyjnych i lękowych, a także do wystąpienia zespołu stresu pourazowego - PTSD. Nie trzeba aktywnie uczestniczyć w trudnych wydarzeniach, by rozwinęło się potraumatyczne zaburzenie - wystarczy być obserwatorem. Zwłaszcza dzieje się tak w przypadku najmłodszych. O zachowaniu zdrowia psychicznego w obliczu trudnych zdarzeń, decydują zasoby i otrzymane wsparcie psychologiczne. Takie właśnie chcą zapewnić Fundacja Twarze Depresji i Nationale-Nederlanden.

Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden program zdalnych konsultacji dla osób z terenów objętych powodzią potrwa do końca 2024 roku, obejmie 420 konsultacji.

Żeby skorzystać z pomocy wystarczy wejść na www.twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna otwiera się w nowym oknie i zapisać się na spotkanie online lub napisać wiadomość na: pomoc@twarzedepresji.pl podając do siebie kontakt, a rejestratorka oddzwoni i pomoże w umówieniu konsultacji z psychologiem.

Plakat. Na zdjęciu podtopiony dom, na dole informacja o pomocy. Treść w tekście.

(źródło: Twarze Depresji)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Bezpieczeństwo

    Posiadają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego

    Uczniowie szkół podstawowych z trzech gmin z terenu powiatu, najlepsi podczas eliminacji gminnych, uczestniczyli 9 kwietnia w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Prezentowali swoje umiejętności i wiedzę. Zwycięzcy będą reprezentować powiat pszczyński w kolejnym etapie turnieju.

  • Bezpieczeństwo

    Pryszczyca: zadbajmy o zwierzęta

    Choć w Polsce nie stwierdzono przypadku pryszczycy, zagrożenie pojawienia się tej wysoce zaraźliwej choroby powoduje konieczność stosowania się do restrykcyjnych zasad prewencji. W środę 9 kwietnia starosta pszczyński Grzegorz Wanot zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  • Bezpieczeństwo

    Służby zdały raport z działalności w 2024 roku

    W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Służby zdały raport z działalności i omówiły stan bezpieczeństwa na terenie powiatu pszczyńskiego w 2024 roku.