Wykorzystują wirtualną rzeczywistość do nauki
Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie jest jedną z pierwszych szkół w powiecie pszczyńskim wykorzystującą wirtualną rzeczywistość w edukacji.

Po założeniu na głowę okularów VR uczniowie nie tylko otrzymują możliwość znalezienia się w miejscach niedostępnych, ale przede wszystkim znacznie skuteczniej zapamiętują przekazywane im treści. - To nowatorskie podejście do nauczania stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji i terapii osób z niepełnosprawnościami, dzięki wielu programom rewalidacyjnym - mówi Grzegorz Kuczera, dyrektor ZS nr 3 w Pszczynie.
Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistość w edukacji ma wiele zalet. Okulary VR pozwalają uczniom na naukę poprzez osobiste doświadczenie, dzięki czemu zwiększa się ich motywacja i zaangażowanie. - Podczas lekcji biologii uczniowie mogą przyjrzeć się budowie żyły, a nawet podróżować po jej przekroju. Na geografii możemy w jednej chwili przenieść się z ulicy Londyny do Japonii - mówi Mirela Wagstyl, nauczyciel-terapeuta Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie. - Zgodnie z zaleceniami uczniowie mogą z okularów VR korzystać maksymalnie 20 minut podczas zajęcia, nie więcej - dodaje nauczycielka.
Zespół Szkół nr 3 w Pszczynie zakupił 4 sztuki okularów VR. - Okulary wirtualnej rzeczywistości to niepozorne urządzenie o ogromnych możliwościach. System ich zaprojektowano tak, aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie - mówi wicestarosta Damian Cieszewski, który we wtorek 6 grudnia uczestniczył w zajęciach pokazowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość.
W Mikołajki uczniowie mogli poznać naturalne środowisko życia reniferów, odwiedzić dom świętego Mikołaja, a nawet wyruszyć w podróż jego saniami.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego