Powiatowy Zespół Szkół nr 1 kształci fachowców. Szkoła świętuje 50-lecie
Z okazji 50-lecia powstania Zespołu Szkół, który dał początek Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 1 w Pszczynie w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie świętowało kilka pokoleń absolwentów, byli i obecni nauczyciele, pracownicy, rodzice, przyjaciele i pracodawcy.
Powiatowa szkoła obchodzi w tym roku podwójny jubileusz - 50-lecie powstania Zespołu Szkół oraz 40-lecie nadania sztandaru i imienia gen. Józefa Bema. Była to okazja do wspólnego świętowania całej społeczności szkolnej, absolwentów, byłych nauczycieli, przyjaciół szkoły, a także szerokiego grona przedsiębiorców.
Gratulacje na ręce dyrektor Teresy Wojtanowicz składali samorządowcy - reprezentujący Zarząd Powiatu Pszczyńskiego starosta Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski i członek zarządu Grzegorz Wanot, a także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz dyrektorzy powiatowych oraz gminnych jednostek organizacyjnych.
- Szkoła to przede wszystkim ludzie, ich relacje i więzi. Pięknie, jak zostają na lata. Właśnie tego byliśmy świadkami podczas 50-lecia Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Bliska współpraca z pracodawcami i umowy patronackie z renomowanymi firmami przyczyniają się do tego, PZS nr 1 kształci pożądanych na rynku pracy fachowców. Społeczności szkolnej gratuluję pięknego jubileuszu i życzę, by placówka tak jak do tej pory przyciągała kreatywnych, młodych ludzi, którzy będą rozwijać nasz powiat jako świetni fachowcy i przyszli pracodawcy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.
Liczne stoiska firm patronackich, prezentacja oferty i poszczególnych kierunków, konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji. Każdy, kto tylko miał ochotę mógł ziwedzić szkołę i zobaczyć na własne oczy, jak zmieniła się w ciagu ostatnich lat. Wydarzenie uświetniły występy - mażoretek Fresh, szkolnego zespołu Uncutstars, młodych artystów z "Popołudnia dla najmłodszych", szkolnego koła teatralnego, taneczne - Julii Wyrobek i Antoniny Popławskiej, grupy "Salsa Pszczyna", była także joga śmiechu. Chór Semper Communio zaprezentował się rockowym repertuarze, a na finał, świetny występ dała grupa "Walimy w kocioł". Była też rywalizacja samorządowców, którzy w specjalnym quizie musieli wykazać się wiedzą techniczną i rywalizowali o tytuł najlepszego kosiarza na ziemi pszczyńskiej. Odbył się także kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie chorego Wiktorka.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się książka "50 lat pszczyńskiej Samochodówki", w której prócz historii, wspomnień, wielu archiwalnych zdjęć zamieszczono wykaz nauczycieli oraz uczniów szkoły w latach 1972-2022. Publikację wydało Starostwo Powiatowe w Pszczynie przy współudziale PZS nr 1.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego