Różni, ale tacy sami. Przedszkolaki uczyły się tolerancji
Starostwo Powiatowe w Pszczynie zorganizowało warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci postawy tolerancji i akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Cykl spotkań odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku.

Podstawowym celem warsztatów było pokazanie dzieciom, z jakimi trudnościami borykają się przede wszystkim osoby z dysfunkcją słuchu - niedosłyszące i głuche, w jaki sposób komunikują się między sobą i ludźmi słyszącymi.
- Warto rozmawiać z dziećmi i tłumaczyć, czym jest niepełnosprawność i pokazać, że nie należy się jej bać. Przedszkole jest idealnym miejscem do kształtowania postaw akceptacji i tolerancji poprzez wspólną zabawę - tłumaczy Renata Sosna, kierownik Referatu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa, która poprowadziła zajęcia z przedszkolakami.
Podczas warsztatów dzieci poprzez zabawę poznały język migowy. Uczyły się m.in. alfabetu palcowego, liczb i podstawowych słów. Projektem objęto siedem grup przedszkolnych. Czas i sposób prowadzenia zajęć został dostosowany pod względem wieku.
Przedszkolaki nie bały się zadawać pytań i chętnie uczestniczyły w zabawach. - Chcemy uczyć dzieci tolerancji wobec każdego człowieka, wskazywać im właściwe drogi postępowania wobec osób z niepełnosprawnościami - informuje Alina Bałuch, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży
Zapraszamy przedszkola i szkoły z powiatu pszczyńskiego do udziału w warsztatach. Więcej informacji udziela Referat ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa pod numerem telefonu 32 449 23 83.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego