Wybierzcie powiatowe szkoły, które zapewnią wam rozwój!

Od 18 maja do 18 czerwca potrwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Powiatowe placówki stawiają na szeroką współpracę z przedsiębiorcami, którzy oferują uczniom możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły!

szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oferuje naukę w dwóch klasach matematycznych, biologicznej, polonistyczno-medialnej, matematyczno-ekonomicznej oraz społeczno-prawniczej. Jako jedyne lokalne liceum od lat notowane jest w rankingu Perspektyw. Szkoła oferuje naukę języków obcych w grupach międzyoddziałowych m.in. angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Ponadto, „Chrobry” organizuje wykłady wybitnych przedstawicieli świata nauki, obozy naukowe oraz wymiany międzynarodowe.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, czyli popularnej „Samochodówce” znajdziecie szeroki wachlarz zawodów. - Co roku dostosowujemy ofertę naszych szkół do aktualnych potrzeb rynku pracy, dlatego od września uruchomimy w tej szkole dwa nowe kierunki kształcenia - technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz magazynier logistyk - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza. Szkoła przyciąga uczniów innowacjami pedagogicznymi oraz szeroką współpracą z przedsiębiorcami, którzy oferują możliwość późniejszego zatrudnienia. Uczniowie uczą się w klasach, którym patronują prężne firmy, mają zajęcia prowadzone przez fachowców, z wykorzystaniem najnowocześniejszych sprzętów.

Szkoła rolnicza, czyli Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie słynie z bogatej oferty praktyk i staży zagranicznych, które realizowane są m.in. w Niemczech, Czechach, Włoszech, Portugalii czy Hiszpanii. Placówka współpracuje także z wiodącymi pracodawcami, realizując praktyki zawodowe, wizyty studyjne i patronaty. Doskonale wyposażone pracownie zawodowe, własny basen, sauna, strzelnica i siłownia, to dodatkowe atuty tej największej powiatowej szkoły.

Pasjonaci elektromechaniki, informatyki czy mechatroniki znajdą swoje miejsce w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Szkoła prowadzi Ośrodek Egzaminacyjny w takich zawodach jak monter mechatronik, monter elektronik, technik informatyk i technik mechatronik. Nowoczesne pracownie i współpraca z lokalnymi firmami dają szerokie możliwości rozwoju.

Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka posiada bogatą ofertę zajęć terapeutycznych i rewalidacyjnych. Wysoce wykwalifikowana kadra pracuje z uczniami na lekcjach z muzykoterapii, socjoterapii czy plastykoterapii. Szkoła przysposabia także do pracy w pracowniach gospodarstwa domowego i rękodzieła oraz ogrodzie szkolnym.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty szkół prowadzonych przez powiat pszczyński oraz gminę Pszczyna do pobrania tutaj: Informator dla gimnazjalistów oraz kandydatów do szkół dla dorosłych na rok szkolny 2018/2019, format pliku: PDF, rozmiar: 11.1 MB