Staże u pracodawców. Spotkanie z młodzieżą

23 kwietnia w auli szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich technikum z przedstawicielami Katowickiej Strefy Ekonomicznej.

PZS 1

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do odbywania staży u pracodawców. Młodzież miała również okazję zdobyć informacje dotyczące staży w okresie wakacyjnym, które z pewnością podniosą ich atrakcyjność na rynku pracy. Ponadto podczas spotkania omówiono podstawowy zakres praw i obowiązków pracodawcy i pracownika w zakresie odbywanego stażu.

Należy również dodać, iż młodzież biorąca udział w spotkaniu ukończyła szkolenie w zakresie doradztwa zawodowego i coachingu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: "Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w oparciu o Sieć K2 w subregionie centralnym województwa śląskiego”.

(źródło: PZS nr 1)