Z Nauczycielem Roku o nowych technologiach w edukacji

Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017 swoimi pomysłami podzieliła się z włodarzami powiatu pszczyńskiego.

Nauczycielka Roku

Niedawno cały kraj obiegła informacja, że Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka ze szkoły w Pielgrzymowicach została Nauczycielem Roku w konkursie organizowanym przez tygodnik "Głos Nauczycielski". Celem konkursu jest honorowanie pedagogów cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.

Pani Marta uczyła języka niemieckiego, a także zajęć technicznych w Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach, a od września pracuje z uczniami tamtejszej szkoły podstawowej. Od lat jest też opiekunem samorządu uczniowskiego, który zrewolucjonizowała. Jest trenerką, edukatorką, arteterapeutką, pasjonatką nowych technologii w edukacji. Starosta pszczyński, Paweł Sadza zaprosił ją na spotkanie, które było okazją do rozmów o innowacyjnych metodach nauczania.

Nauczyciel Roku 2017 zaraża energią i pomysłami. I jak podkreśla, najważniejszy jest dla niej uczeń.
- Czerpię energię z tego, że jestem nauczycielem. W pracy z uczniami eksperymentuję, wykorzystuję nowoczesne technologie. Ale najważniejsze jest dla mnie to, co uczniowie mówią i jak się czują. Najbardziej się cieszę, gdy otrzymuję informacje, że moi absolwenci są aktywni, nie boją się wystąpień publicznych i chcą pracować w samorządzie szkolnym - mówiła nauczycielka i opowiadała o realizowanych z uczniami projektach, m.in. szyciu awatarków dla uczniów czy „Pożeraczy smutków” dla pacjentów szpitali onkologicznych, projektach ogólnopolskich Cybernauci czy Mistrzowie kodowania.

- Gdybyśmy mieli w starostwie galerię ludzi pozytywnie zakręconych nie mogłoby w niej pani zabraknąć. Jestem pełen uznania wobec zrealizowanych przez panią projektów i pomysłów. Dziękuję za ogromne zaangażowanie i serce wkładane w pracę, w której na pierwszym miejscu stawia pani ucznia
- mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza, gratulując Marcie Florkiewicz-Borkowskiej zdobycia tytułu Nauczyciela Roku 2017.