Niemal 750 mieszkańców skorzystało już z bezpłatnej pomocy prawnej
W tym tygodniu Zarząd Powiatu Pszczyńskiego wybrał podmiot, który będzie świadczył usługi prawne w powiecie pszczyńskim w nadchodzącym roku.
W tym tygodniu Zarząd Powiatu Pszczyńskiego wybrał podmiot, który będzie świadczył usługi prawne w powiecie pszczyńskim w nadchodzącym roku.
Bernadecie Sojce-Jany, płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy…
Od jutra obowiązywać będą nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym zostanie przywrócona działalność sklepów oraz usług w galeriach i parkach handlowych oraz bibliotek. W wigilię, 24 grudnia nie będą obowiązywać godziny dla seniorów.
Powiat pszczyński wyremontował chodnik przy ul. Katowickiej w Pszczynie na odcinku ponad 500 metrów. Właśnie zakończył się ostatni etap prac.
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.
Wyniki otwartego konkursu ofert na powierzenie zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego.
Czesław Kondziołka otrzymał Statuetkę Żubra Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Mieszkaniec Studzionki ratownictwo wodne rozwijał nie tylko na ziemi pszczyńskiej.
W dniu 25.11.2020 r. na części obszaru śląskiego istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (100 µg/m3). Na podstawie prognozy i wyników pomiarów jakości powietrza na stacjach monitoringu jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.
W najbliższą niedzielę, 29 listopada zostanie rozegrany pierwszy turniej eliminacyjny XIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu, a o awans do finału powalczą trampkarze.
Przedstawiciele Zarządu Powiatu Pszczyńskiego podziękowali siostrze Felicycie za kilkunastoletnie pełnienie funkcji dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.
Powiat Pszczyński - Wydział Kontroli I Zdrowia zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na: „Dostawę centralnego systemu do monitorowania funkcji życiowych (w tym EKG, SpP2, respiracja, nieinwazyjny pomiar ciśnienia, temperatura) dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie”.
Rozpoczęły się roboty związane z kontynuacją remontu Drogi Wojewódzkiej nr 933 w Pszczynie.
W środę, 25 listopada w godzinach od 8.00 do 14.00 Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie będzie prowadził nabór wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Studenci kierunków medycznych działający w Grupie Ratowniczej HKR Pszczyna pomagają personelowi medycznemu w opiece nad pacjentami pszczyńskiego szpitala. Również kolejni wolontariusze zgłaszają się do prac technicznych, administracyjnych i opiekuńczych.
Czy plastikowa zabawka jest bezpieczna? Sprawdziliśmy czy dopuszczalne stężenie ftalanów w lalkach, zabawkach do kąpieli, piłkach nie jest przekroczone. Rodzicu, obejrzyj film i zobacz, na co zwracać uwagę, wybierając zabawki.