XVI Przegląd Piosenki Dziecięcej im Adolfa Dygacza

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Związek Górnośląski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji Przeglądu Piosenki Dziecięcej im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. Celem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego, poznawanie ludowego repertuaru poprzez popularyzację zapomnianych pieśni, utrwalanie gwary, przypominanie bogactwa i różnorodności strojów regionalnych.

Spotkania dziec młodzieży podczas „Śląskiego Śpiewania”, są doskonałą okazją do wyłaniania i rozwoju muzycznych talentów, poszerzania wiedzy o folklorze poprzez wymianę doświadczeń między wykonawcami z różnych stron Śląska.

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 3 kwietnia 2009 wypełniając formularz on line lub przesłać pocztą, na adres: Zespół Pieśn Tańca "Śląsk", ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin z dopiskiem: zgłoszenie do "Śląskiego Śpiewania".

Regulamin, format pliku: PDF, rozmiar: 286.35 KB
Karta zgłoszenia, format pliku: PDF, rozmiar: 164.11 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.