Nabór do projektu stypendialnego Eurostypendium drogą do dyplomu dla studentów

Powiat Pszczyński ogłasza nabór stypendystów do projektu „Eurostypendium drogą do dyplomu”. O stypendia mogą ubiegać się studenci państwowych i niepaństwowych uczelni wyższych, którzy: - posiadają stałe zameldowani na terenie powiatu pszczyńskiego - znajdują się w trudnej sytuacji materialnej (przeciętny, miesięczny dochód za 2007rok przypadający na członka rodziny nie może przekraczać kwoty uprawniającej do otrzymywania świadczeń rodzinnych, zgodnie z art.5 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych - tj. 504,00 PLN lub 583,00 PLN)

Osoby spełniające powyższe kryteria w dniach od 11.03.2009r. do 25.03.2009r. zobowiązane są złożyć w Wydziale Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie, pokój nr 7 komplet dokumentów zawierający:
1. Wniosek o przyznanie stypendium (zał. nr 1)
2. Zaświadczenie potwierdzające status studenta (zał. nr 2)
3. Kserokopię dowodu osobistego studenta
4. Zaświadczenia potwierdzające dochód za 2007r.:
- zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego od każdego członka rodziny, który przed 2008r. ukończył 18 lat
- oświadczenie o dochodzie nieopodatkowanym (zał. nr 3)
- wszelkie inne zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzające wysokość dochodu rodziny określone w  Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 2 czerwca 2005r. w  sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne
- w przypadku gdy rodzina utrzymuje się z gospodarstwa rolnego zaświadczenie właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych lub nakaz płatniczy.

Złożenie wymaganych dokumentów oraz spełnienie wszystkich kryteriów nie jest jednoznaczne z otrzymaniem stypendium.

Wszelkie informacje otrzymać można pod numerem telefonu 449 23 63.

Załącznik nr 1, format pliku: DOC, rozmiar: 190.5 KB
Załącznik nr 2, format pliku: DOC, rozmiar: 184 KB
Załącznik nr 3, format pliku: DOC, rozmiar: 39 KB
Regulamin, format pliku: PDF, rozmiar: 218.93 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.