Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Ełka znowu mistrzem PALP

Ełka Team Pszczyna po sześciu latach znów wygrywa rozgrywki Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbyło się w piątkowy wieczór w Ośrodku nad Dokawą.

drużyna wygrana we wspólnym zdjęciu na tle ścianki posir

Drużyna pod wodzą Tomasz Kroczka wróciła na mistrzowski tron po pięcioletnim panowaniu Elbudu. Dla Ełki jest to piąty tytuł mistrzowski (poprzedni wywalczyła w 2018 roku) w 21-letniej historii PALP-u, dzięki czemu pszczynianie umocnili się na czele tabeli wszechczasów. Ponadto zawodnicy Ełki Łukasz Osemlak i Łukasz Mika wygrali klasyfikacje najlepszego strzelca i asystenta (Mika został też wicekrólem strzelców).

Wicemistrzem podobnie jak przed rokiem został Constructor Tychy, a ich bramkarz Łukasz Łącki (wybrany najlepszym golkiperem) aż siedem razy zachował czyste konto. Brązowe medale wywalczyli gracze Stada Goczałkowice-Zdrój. Ekipa Mateusza Machonia w swoim drugim sezonie występów w PALP zdobyła również Puchar Ligi, w półfinale eliminując Ełkę, a w finale zwyciężając Relaks 5-2. Tuż za podium, podobnie jak przed rokiem, uplasowała się najmłodsza drużyna ligi - pszczyński BKR Team. Walka o miejsca na podium trwała jednak do ostatniej kolejki.

Grupę pocieszenia zdecydowanie wygrał OKS Pan Dietetyk Pszczyna, który w drugiej rundzie (po podziale na grupy) wygrał wszystkie mecze. Także tutaj rywalizacja o kolejne lokaty toczyła się do ostatniej serii gier. Ostatecznie na drugim miejscu zakończył sezon pszczyński Relaks, dla którego również był to udany sezon. Pierwszy raz w historii team Kędziorów awansował, bowiem do finału Pucharu Ligi. Na trzecim miejscu uplasował się FC Staude Studzionka, lecz jego przewaga nad trzema kolejnymi drużynami - Ośrodkiem nad Dokawą, RB Acapulco i Termexem wyniosła zaledwie punkt!

Uroczystego wręczenia nagród - pucharów, medali i voucherów na zakup sprzętu sportowego dla najlepszych drużyn, piłek oraz nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników dokonali członek Zarządu Powiatu Damian Cieszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie Sławomir Kowalski oraz dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Stieber. Start kolejnej edycji planowany jest na 7-8 września, ale wcześniej odbędą się tradycyjne turnieje o puchary starosty pszczyńskiego - 28 lipca turniej oldbojów i 4 sierpnia turniej otwarty.

Pszczyńska Amatorska Liga Piłkarska sezon 2023/24

I Liga - grupa mistrzowska

Klasyfikacja końcowa: 1. Ełka Team Pszczyna, 2. ConstructoR Tychy, 3. Stado Goczałkowice-Zdrój, 4. BKR Team Pszczyna, 5. Alma Miedźna, 6. ATS Jakub Pszczyna, 7. PNP Czechowice-Dziedzice, 8. Enigma Northtec Czechowice
Nagrody indywidualne:
Najlepszy asystent - Łukasz Mika (Ełka Team Pszczyna) - 20 asyst
Król strzelców - Łukasz Osemlak (Ełka Team Pszczyna) - 40 goli
Najlepszy bramkarz - Łukasz Łącki (ConstructoR Tychy) - 7 czystych kont
Najlepszy zawodnik - Dawid Wilgos (Stado Goczałkowice-Zdrój
Nagroda Fair Play - PNP Czechowice (9 punktów ujemnych)

I Liga - grupa pocieszenia/spadkowa

Klasyfikacja końcowa: 1. OKS Pan Dietetyk Pszczyna, 2. Relaks Pszczyna, 3. FC Staude Studzionka, 4. Ośrodek nad Dokawą, 5. RB Acapulco Czechowice, 6. Termex Pszczyna, 7. Profi M-Tec Pszczyna