Stypendia dla najlepszych!

O stypendia ubiegać się mogą uczniowie uczęszczający do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie powiatu pszczyńskiego spełniający warunki określone w Regulaminie przyznawania stypendiów:

-ich średnia ocen z przedmiotów kierunkowych, określonych w Regulaminie przyznawania stypendiów, uzyskana w ostatnim roku szkolnym, wynosi co najmniej 4,75

-ich średnia ocen z pozostałych przedmiotów, uzyskana w ostatnim roku szkolnym, wynosi co najmniej 3,75

-dochód na osobę w rodzinie, wyliczony na podstawie Ustawy o świadczeniach rodzinnych, nie przekracza dwukrotności kwoty uprawniającej do uzyskania świadczeń rodzinnych.

Zgodnie z pkt IV.7 Regulaminu przyznawania stypendiów, uczeń otrzymujący stypendium zobowiązany jest co najmniej raz w ciągu roku szkolnego wziąc udział w konkursie przedmiotowym/ olimpiadzie przedmiotowej z jednego wybranego przez siebie przedmiotu kierunkowego na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Wnioski wraz z załącznikami przyjmowane będą w terminie od 29.09.08 do 31.10.08 w Wydziale Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10, pokój nr 7.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz wzory wniosku znajdują się w Regulaminie przyznawania stypendiów. Informacji udziela również Wydział Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie, pokój nr 7, tel.: (032) 449 23 63

923_regulamin_przyznawania_stypendiow.doc, format pliku: DOC, rozmiar: 280.5 KB

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.