Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie pszczyńskim - umów się na poradę

Od początku 2019 r. osoby chcące uzyskać nieodpłatną poradę prawną, muszą skorzystać z elektronicznej kolejki lub umówić się na poradę telefonicznie. Jak to zrobić?

pomoc prawna

Od 1 stycznia 2019 roku zmieniła się forma korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, której organizatorami są powiaty. Teraz uzyskanie darmowej porady prawnej jest znacznie łatwiejsze.

- Do tej pory głównym mankamentem ustawy była zawężona lista osób uprawnionych do korzystania z porad. Dzięki nowelizacji, od nowego roku z pomocy prawnej będzie mógł skorzystać każdy, kto jej potrzebuje i złoży oświadczenie, że nie stać go na jej płatną formę. To z pewnością wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców
- podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Powiat pszczyński, w lokalach udostępnianych przez gminy zapewnia bezpośredni dostęp do tej formy pomocy mieszkańcom w każdej z gmin: w Pszczynie oraz Pawłowicach - pięć dni w tygodniu, w Suszcu i Woli - trzy dni w tygodniu, a w Goczałkowicach-Zdroju i Kobiórze - dwa dni w tygodniu.

By skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty (to wymóg wynikający z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej). Można to zrobić na dwa sposoby:

• korzystając z elektronicznej kolejki, która dostępna jest tutaj: https://www.powiat.pszczyna.pl/pomoc-prawna/?fbclid=IwAR0xoZB0qFJuP9uSJv5VBkuxsHv6aIXRa4VomeNktWh0fxPAsyqoz5oU6PY
LUB
• dzwoniąc pod numer telefonu: 32 449 23 78.


Harmonogram punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie pszczyńskim:

harmonogram

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie kultury wręczone

    W piątkowy wieczór, 28 marca w pszczyńskim skansenie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To już szósta edycja tego wyjątkowego wyróżnienia, które trafia do osób i grup za szczególny wkład w rozwój i promocję kultury na ziemi pszczyńskiej.

  • Ogólne

    Ruch to klucz do zdrowia

    II Powiatowy dzień aktywności fizycznej dla seniorów pokazuje, że energia i chęć do ruchu z biegiem lat wcale nie maleje. Wydarzenie zorganizowane przez Forum Seniorów i Powiat Pszczyński zgromadziło w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie jeszcze więcej uczestników niż rok wcześniej. Seniorzy włączyli się w treningi m.in. tai-chi, zumby, jogi i pilatesu.

  • Kolejne lokalne produkty ze znakiem jakości

    Kołocz, kluski, czepiec ludowy, witraże i rzeźby - to niektóre z nowych produktów, o które wzbogaciła się Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej w wyniku czwartego naboru wniosków. Markowe specjały wyróżnione certyfikatem będzie można poznać i posmakować podczas Jarmarku Wielkanocnego w skansenie, 12 i 13 kwietnia.