Uczniowie ze Studzienic odwiedzili starostwo

W piątek, 8 czerwca gościliśmy w Starostwie Powiatowym w Pszczynie klasę I a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. Z uczniami spotkali się wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak oraz sekretarz powiatu, Szymon Sekta.

ZSP Studzienice

Uczniowie studzienickiej szkoły mieli okazję dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, usłyszeli także informacje o powiecie pszczyńskim. Zobaczyli salę sesyjną oraz gabinet starosty pszczyńskiego, gdzie mogli zasiąść za jego biurkiem. Wypróbowali również obsługę biletomatu, który wydaje bilety w ramach elektronicznego systemu kolejkowego.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w tym spotkaniu, zadając wiele pytań.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół powiatu pszczyńskiego do udziału w akcji „Piątki ze starostą pszczyńskim”. Szczegółowych informacji udziela Wydział Promocji Powiatu Integracji Europejskiej, tel. 32 449 23 10.