Powiatowy Zespół Szkół nr 1 laureatem Projektu „Zielona Pracownia 2018 r.”

Projekt opracowany przez Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie jest jednym ze 153, które wpłynęły do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

zielona pracownia

Projekt „Zielona pracownia” organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Celem konkursu jest nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 opracowano projekt, który zakłada wzbogacenie wiedzy młodzieży w zakresie ekologii i ochrony środowiska lokalnego. Wizualizację projektu przygotowała nauczycielka Leonia Szary. Pracownia wyposażona zostanie w pomoce multimedialne oraz zestawy doświadczalne w zakresie fizyki i chemii. Pozwoli to również na wprowadzenie uczniów w kluczową i aktualną problematykę z zakresu alternatywnych źródeł energii, zjawiska efektu cieplarnianego i segregacji śmieci.

Projekt opracowany przez Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie jest jednym ze 153, które wpłynęły do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(źródło: PZS nr 1)