Uczniowie z Pielgrzymowic odwiedzili starostwo

24 listopada kilkoro uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach gościło w pszczyńskim starostwie, gdzie dowiedzieli się m.in. o zasadach funkcjonowania urzędu i zakresie załatwianych spraw. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Piątki ze Starostą Pszczyńskim”.

piątek ze starostą

"Piątki ze Starostą Pszczyńskim" to akcja przeznaczona dla uczniów szkół z naszego powiatu. Dzieci poznały zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów i jednostek organizacyjnych, a także zakres załatwianych w starostwie spraw. Goście szczególnie zainteresowani byli obowiązkami starosty, chętnie dzielili się także swoimi planami na przyszłość. Na pytania uczniów odpowiadał starosta pszczyński, Paweł Sadza, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły oraz sekretarz powiatu, Szymon Sekta.

Piątki ze Starostą Pszczyńskim
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół powiatu pszczyńskiego do udziału w akcji "Piątki ze Starostą Pszczyńskim". Szczegółowych informacji udziela Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej pod numerem telefonu 32 449 23 10.