Francuska młodzież na wymianie w Pszczynie

Starosta pszczyński, Paweł Sadza spotkał się z francuskimi uczniami, którzy przebywają na wymianie w LO im. B. Chrobrego w Pszczynie.

wymiana

Współpraca pszczyńskiego liceum ze szkołą z francuskiego regionu les Hauts de France trwa od 10 lat. Szkoły co roku organizują wymiany uczniowskie i realizują wspólne projekty. Aktualnie do Pszczyny przyjechała kilkunastoosobowa grupa francuskich uczniów z opiekunem. Spędzą tu tydzień.

- W tym czasie poznają kulturę naszego regionu i kraju. Najważniejsze, że mieszkają w rodzinach naszych uczniów, więc język francuski praktykowany będzie niemal całą dobę. Poznają szkołę, nasz system nauczania i zwiedzą atrakcje regionu - mówi Edyta Wojciech, nauczycielka języka francuskiego z LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. Z naszego liceum w wymianie biorą udział uczniowie grup frankofońskich DELF z rozszerzoną nauką języka francuskiego.

Spotkanie ze starostą w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie było okazją do rozmów o strukturze samorządu w Polsce, o powiecie pszczyńskim i jego sile - kreatywnych i przedsiębiorczych mieszkańcach, ale także o Unii Europejskiej i wartościach, którymi powinni kierować się Europejczycy.

Francuscy uczniowie będą w Pszczynie do środy, a już 4 października pszczyńska młodzież z opiekunami wyruszy na rewizytę do Francji.