Spotkanie doradców zawodowych w PZS nr 1

23 marca w budynku warsztatów szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie odbyło się spotkanie dyrekcji i kierownictwa szkoły z doradcami zawodowymi szkół powiatu pszczyńskiego. Spotkanie odbyło się w ramach działalności utworzonego przy placówce Centrum Informacji Zawodowej.

fot. PZS nr 1

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wicestarosta Krystian Szostak oraz przedstawicielka Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Mirosława Kulczyk.

Głównym tematem spotkania była kwestia nadchodzących zmian w szkolnictwie zawodowym oraz omówienia harmonogramu wizyt studyjnych w zakładach pracy skierowanych dla gimnazjalistów.

Dyrektor PZS nr 1 -Teresa Wojtanowicz podkreślała ogromną rolę doradców zawodowych w procesie wyboru ścieżki zawodowej młodego człowieka.

Centrum Informacji Zawodowej działające przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 wspiera gimnazjalistów w wyborze dalszej ścieżki zawodowej poprzez organizację warsztatów przedmiotowych, wizyt studyjnych oraz spotkań informacyjnych dla młodzieży i rodziców.

(źródło: PZS nr 1)