Postacie z bajek opanowały „Samochodówkę”

Bella, Kopciuszek, Szalony Kapelusznik i wiele innych postaci z bajkowego świata Disneya mogliśmy zobaczyć podczas piątej edycji Powiatowego Konkursu Fryzjerskiego. Tegoroczne zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - do konkursu zgłosiło się aż 31 gimnazjalistów.

V powitowy konkurs fryzjerski

V Powiatowy Konkurs Fryzjerski odbył się 24 marca w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Bajkowy Świat Disneya” i skierowana była do gimnazjalistów. W tej rywalizacji przede wszystkim liczyła się wyobraźnia. Uczestnicy mieli półtorej godziny, żeby swoje modelki przeobrazić w niezwykłe postacie z bajek.

- To, że fryzjerstwo jest sztuką, a nie tylko umiejętnością obcinania włosów to już wszyscy wiemy. Dowodem tego jest wasza obecność i wasze prace - podkreślał wicestarosta Krystian Szostak.

W skład jurorów, którzy ocenili wykonane prace weszli: Jolanta Puchałka z Puchałka Hair Academy, Ewa Wasylkowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Generała Sosabowskiego w Bielsku-Białej, Mateusz Libera, fryzjer i stylista oraz Teresa Musik, dyrektor Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Pszczynie

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Gabriela Urbańczyk, która jednocześnie została laureatką nagrody specjalnej. Drugi na podium znalazł się Marcin Jazowy, z kolei trzecie miejsce zajęła Magdalena Moroń, której praca została nagrodzona również przez publiczność.

- Poziom był bardzo wysoki. Jak na wasz początek, czyli gimnazjum, naprawdę wykonaliście przepiękną pracę. Gdybyśmy mogli, nagrodzilibyśmy wszystkich - podkreślała Jolanta Puchałka, przewodnicząca jury.

Podczas konkursu odbyły się także pokazy fryzjerskie w wykonaniu stylistów Puchałka Hair Design Academy oraz Sary Golus, uczennicy PZS nr 1 oraz laureatki wielu konkursów fryzjerskich.