Zagrają o Puchar Starosty

12 zespołów weźmie udział w IX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody zostaną rozegrane na boisku „Orlik” przy hali POSiR. Turniej odbędzie się w najbliższą sobotę (1 sierpnia). Weźmie w nich udział 12 ekip, które zostały podzielone na cztery trzyzespołowe grupy. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansuje po dwie ekipy. Od tego momentu będzie rozgrywana faza pucharowa. Każde spotkanie będzie trwać 2x10 minut.

Turniej o Puchar Starosty ma już swoją bogatą historię. Pierwsze rozgrywki odbyły się w 2001 roku w Pawłowicach. Jest to jedna z nielicznych imprez piłkarskich dla amatorów, która odbywa się na boiskach ze sztuczną murawą. Początkowo piłkarskie pojedynki były toczone na boisku przy pawłowickiej SP 1. W 2007 roku turniej przeniesiony został do Suszca. Ubiegłoroczna edycja zapisze się w histor, bo ze względu na fatalną pogodę została rozegrana… w hali. Teraz turniej odbędzie się w Pszczynie. Dodajmy, po raz pierwszy.

Trofeum bronić będzie Ełka Team.

Szczegółowy harmonogram gier załączony jest poniżej.

harmonogram gier, format pliku: DOC, rozmiar: 58 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.