Zawód z przyszłością - nowe kwalifikacje dla osób po 45 roku życia

Pragniemy poinformować, iż Centrum Edukacyjne „Sigma” w okresie od 01.04.2009r. do 31.07.2009r. będzie realizować Projekt „Zawód z przyszłością – nowe kwalifikacje dla osób po 45 roku życia” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich; Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.

Głównym celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia oraz mobilności zawodowej mieszkanek powiatu pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego, które przekroczyły 45 rok życia.

Do udziału w Projekcie zapraszamy:

Kobiety po 45 roku życia, zarówno pracujące, jak i pozostających bez pracy, posiadające średnie wykształcenie i zamieszkujące gminy wiejskie położone na terenie powiatu pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego.

„Szkolenie specjalista ds. funduszy unijnych”
obejmujące 64 godziny zajęć, w tym 44 godziny szkolenia praktycznego, zakończone wydaniem zaświadczenia potwierdzającego zdobyte kwalifikacje, dzięki któremu przede wszystkim:
- uzyskasz fachową wiedzę w zakresie dostępnych w Polsce funduszy unijnych,
- dowiesz się, jak sprawnie przygotować wniosek o dofinansowanie projektu inwestycyjnego i społecznego,
- nauczysz się, jak skutecznie realizować i rozliczać projekty finansowane z pieniędzy unijnych.

Doradztwo zawodowe
obejmujące 2 godziny indywidualnych zajęć z doradcą zawodowym zakończone wypracowaniem Indywidualnego Planu Działania, podczas których m.in.:
- przygotujesz profesjonalny życiorys zawodowy i list motywacyjny
- uzyskasz praktyczne wskazówki w zakresie poruszania się po dzisiejszym rynku pracy.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały szkoleniowe oraz catering

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY

Więcej informacji na temat Projektu oraz rekrutacji można uzyskać :

Wykonawca Projektu:
Centrum Edukacyjne „Sigma”
43-200 Pszczyna, ul. Sznelowiec 2/203
www.sigma.ksu.pl otwiera się w nowym oknie , e-mail: sigma.ww@wp.pl

Osoby do kontaktu:
Barbara Goździk – tel. (032) 211-91-77 w.20
Paweł Repeta – tel. (032) 211-91-77 w.26

UWAGA!!! Poniżej do pobrania dokumenty rekrutacyjne!

www.efs.gov.pl otwiera się w nowym oknie , www.wup-katowice.pl otwiera się w nowym oknie

Projekt współfinansowany jest ze środków Un Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
realizowany pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach

Ankieta, format pliku: DOC, rozmiar: 36 KB
Formularz zgłoszeniowy, format pliku: PDF, rozmiar: 100.91 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.