Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM „BEZBŁĘDNY MIESZKANIEC POWIATU PSZCZYŃSKIEGO”

1. Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich mieszkańców powiatu pszczyńskiego.
2. Konkurs będzie miał formę dyktanda, sprawdzającego znajomość poprawnej pisowni.
3. Konkurs odbędzie się 7 kwietnia 2009 r. (wtorek) w sali obrad Rady Powiatu Pszczyńskiego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie, ul. 3 maja 10, o godz. 16,00.
4. Zwycięzca Powiatowego Konkursu Ortograficznego otrzyma tytuł „Bezbłędnego mieszkańca powiatu pszczyńskiego 2009”.
5. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości, której termin zostanie podany w dniu konkursu.
6. Warunkiem udziału w konkursie jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa. Zgłoszenia (dane wg załączonej karty zgłoszenia) można przesłać pocztą, faksem lub e-mailem do 1 kwietnia 2009 r. na podany poniżej adres.

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej
43-200 Pszczyna
ul. 3 maja 7
poppszczyna@wp.pl

0-32- 210-24-98

Karta zgłoszeniowa, format pliku: DOC, rozmiar: 25 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.