Dotacje Unii Europejskiej dla przedsiębiorstw w 2009 r. - przygotuj się już dziś

W dniu 11 grudnia 2008 roku w Auli Multimedialnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach przy ul. Opolskiej 15, odbędzie się bezpłatna konferencja dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

Cel:
Warunkiem osiągnięcia sukcesu w procesie ubiegania się o dotacje ze środków Un Europejskiej jest dobre przygotowanie wniosku o dofinansowanie, u którego podstaw leży projekt prawidłowo rozplanowany w czasie.

Koniec roku w każdym przedsiębiorstwie to tradycyjnie czas podsumowań, ale również czas dokonywania planów na kolejny rok. Na konferencji dowiesz się, jakie formy wsparcia na realizację różnego typu projektów przewidziano w 2009r. dla przedsiębiorstw. Poznasz także harmonogram uruchamiania poszczególnych konkursów.

Przyjdź i sprawdź, czy planowane przez Twoją Firmę przedsięwzięcia wpisują się w ten plan i czy będziesz mógł uzyskać dofinansowanie dla planowanych przez Ciebie działań.

Program:

10:00–10:15

Powitanie uczestników

10:15–11:15

ZIMA pod znakiem innowacji – dotacje na projekty badawczo-rozwojowe oraz wdrażanie innowacyjnych technolog. (POIG 1.4-4.1, PO IG 3.1, PO IG 4.2, 4.3, 4.4., RPO WSL 1.2.3)

11:15–11:45

Na WIOSNĘ turystyka rusza pełną parą – dotacje na realizację projektów z zakresu infrastruktury okołoturystycznej. (RPO WSL 3.1.1, 3.2.1)

Agnieszka Maj - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

11:45–12:00

Przerwa kawowa

12:00–12:45

LATO najlepsze dla eksportu i mikroprzedsiębiorstw – dofinansowanie udziału w targach i misjach zagranicznych oraz działań rozwojowych w mikroprzedsiębiorstwach. (PO IG 6.1, RPO WSL 1.2.1, 1.2.2 – w części dotyczącej udziału w targach i misjach zagranicznych)

12:45–13:15

JESIENNE nastroje w małych i średnich przedsiębiorstwach – dotacje na projekty szkoleniowe nwestycyjne realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa. (RPO WSL 1.2.2, PO KL 8.1.1, PO KL 2.1.1)

Agnieszka Maj - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

13:15–14:00

Bezpłatne usługnformacyjne na temat dotacji Un Europejskiej świadczone przez Punkty Konsultacyjne.

SESJA PYTAŃ

Szczegółowe informacje:
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału za pomocą karty zgłoszenia uczestnictwa najpóźniej do dnia 9.12.2007 r.
Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Maj pod numerem telefonu 32/781-49-85.

Karta zgłoszeniowa, format pliku: DOC, rozmiar: 41.5 KB

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.