Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Nie stoimy w miejscu z biletem do kariery

Dwie nauczycielki przedmiotów ekonomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyły w zagranicznym szkoleniu zawodowym w Czechach.

Projekt „Bilet do kariery - III” realizowany w ramach akredytacji Erasmusa umożliwił poznanie zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki czeskiej, jego struktury organizacyjnej oraz sposobu prowadzenia dokumentacji handlowej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. Uczestniczki obserwowały stosowane standardy obsługi i pozyskiwania klienta prowadzonej działalności gospodarczej. Stworzyło to możliwość porównywania z rozwiązaniami stosowanych w Polsce i wykorzystaniem nowej wiedzy w warsztacie pracy nauczyciela.

Oprócz realizacji celów zawodowych pozwalających na zdobycie nowego doświadczenia praktycznego nauczycielki miały okazję zwiedzić Pragę docierając do najciekawszych i najpiękniejszych atrakcji stolicy Czech. Hradczany to jedno z największych i najważniejszych miejsc Pragi stanowiący kompleks rezydencji królewskich, z cudowną Katedrą św. Wita, romańską Bazyliką św. Jerzego oraz miniaturowymi domkami Złotej Uliczki.

Spacer po Moście Karola, łączący dwie zabytkowe dzielnice Pragi Mala Strana oraz Stare Miasto, zwiedzanie barokowego kościoła św. Mikołaja, wejście na wzgórze Letna z ciężarem historii XX wieku, z którego rozpościera się malowniczy krajobraz Pragi, a także Muzeum Narodowego na Nowym Mieście to tylko niektóre atrakcje, które udało się im zobaczyć.

Nowe doświadczenia zawodowe nauczycielek zdobyte w trakcie stażu będą motywacją do dalszego rozwoju zawodowego i przyczynią się do podniesienia wiedzy innych nauczycieli kształcenia zawodowego branży ekonomicznej.

(źródło: PZS nr 2 w Pszczynie)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Przedszkolaki w urzędzie

    Starostwo Powiatowe w Pszczynie odwiedziły starszaki z Przedszkola nr 2 w Pszczynie im. Juliana Tuwima.

  • Oświata

    Ogłoszenie o konkursie

    Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.

  • Oświata

    Język francuski otwiera drzwi

    Język francuski to paszport do przyszłości, otwiera drzwi do świata nauki, kultury i biznesu. Doskonale wie o tym młodzież, która uczy się tego języka w szkołach na terenie powiatu pszczyńskiego, a 3 kwietnia uczestniczyła w XV Powiatowym Dniu Frankofonii, który odbył się w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.