Oczytany pedagog. Uczniowie wzięli udział w konkursie

17 października na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się jubileuszowa 10. edycja konkursu pt. „Oczytany pedagog” dla uczniów pierwszej klasy Liceum o innowacji pedagog społeczny Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

Uczniowie w ławkach, trwa wykład, kobieta stoi przy tablicy.

Współorganizatorem wydarzenia była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Pszczynie. Uroczystego otwarcia dokonała prodziekan ds. kształcenia i studentów dr Ilona Fajfer-Kruczek, która zapewniła również opiekę merytoryczną. Dr Dorota Prysak wygłosiła wykład nt. Marii Grzegorzewskiej.

W jury konkursu zasiadali: naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pszczynie Krystyna Świerkot-Żmij, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie Justyna Pisek oraz pracownik biblioteki Cezary Waluszko, pedagog z PZS nr 2 w Pszczynie Ewa Bućko oraz pomysłodawczyni konkursu dr Natalia M. Ruman.

Uczniowie oprócz przygotowania portretów wybranych pedagogów, plakatów z atrybutami współczesnego nauczyciela i autorskiego wiersza o pracy pedagoga, musieli wykazać się wiedzą z treści artykułów czasopism pedagogicznych podczas rozwiązywania quizów. - Uczniowie pokazali wysoki poziom przygotowania, a także wykazali się zdolnościami artystycznymi. Gratulujemy zwycięzcom - informuje Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie.

(źródło: PZS nr 2 w Pszczynie)