Koniec robót w Pielgrzymowicach

Dobiegły końca roboty związane z przebudową ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. Na miejscu trwają jeszcze prace porządkowe. 1 lipca została przywrócona stała organizacja ruchu.

Nowa nawierzchnia na wyremontowanej ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach
fot. PZD Pszczyna

Roboty na powiatowej drodze w Pielgrzymowicach zaczęły się końcem września. Ul. Zebrzydowicka została przebudowana na 2,3-kilometrowym odcinku. Zadanie polegało m.in. na przebudowie jezdni, budowie chodnika, przebudowie kanalizacji deszczowej i rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami oraz przebudowie sieci energetycznej i teletechnicznej.

Na realizację inwestycji Powiat Pszczyński pozyskał ponad 3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Najniższa kwota złożona w przetargu wyniosła ponad 5,4 mln zł. Wkład własny po połowie pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Pawłowice.

- Trwają przygotowania do odbioru końcowego, prowadzone są prace porządkowe. To jedna z trzech inwestycji na drogach powiatowych, realizowanych obecnie na terenie gminy Pawłowice - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.