Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.

Wicestarosta gratuluje jednej z uczennic.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie świadectwa odebrali uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas. Podczas uroczystego apelu najlepszym uczniom wręczono nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz 100% frekwencję. Jak podkreślała dyrektor szkoły Renata Dyrda najwyższą średnią w szkole - 5,92 uzyskała Karolina Wziątek. Podczas uroczystości wręczone zostały również certyfikaty DELF z języka francuskiego.

Gratulacje wszystkim uczniom złożyła wicestarosta Barbara Bandoła, która uczestniczyła również w pożegnaniu uczniów klas trzecich Szkół Branżowych I Stopnia w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 i Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. - Rytm naszego życia wyznaczają pewne wydarzenia. Dzisiaj jest taki dzień, kiedy lekko spoglądamy za siebie. Z pewnością każdy z naszych uczniów może powiedzieć, że wszystko, co się działo przez ten rok było dobre - mówiła wicestarosta i życzyła wszystkim bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.

W PZS nr 1 w Pszczynie najlepszą średnią ocen uzyskał Mateusz Pudełko - 5,59, a w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie Alina Hes - 5,53, która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. - Warto pozostać uczniem przez całe życie. Chęć doświadczania, ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy, zmieniamy i żyjemy. Życzę Wam młodzieńczej pasji poznawania świata, która nigdy się nie wypali. Uczcie się wciąż, by podejmować mądre decyzje - mówiła Justyna Figołuszka, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie, która żegnała najstarsze klasy Szkoły Branżowej I Stopnia.

Podczas akademii w „Rolniczoku” wyróżniono również zdobywców nagród w różnych konkursach, wolontariuszy, najbardziej zaangażowane osoby z klas mundurowych oraz najlepszych sportowców.

Ze szkołą pożegnali się również uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie. W tym roku szkolnym aż 45 osób ukończyło różne etapy edukacyjne - Szkołę Podstawową nr 23, Branżową Szkołę I Stopnia nr 4 oraz Szkołę Przysposabiającą do Pracy. - Dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty dziękuję za przekazywanie wiedzy i wartości, które będą towarzyszyć młodym ludziom przez całe życie, a rodzicom i opiekunom - za wsparcie, którym obdarzacie swoje dzieci. Wasza rola w procesie edukacji jest niezastąpiona. Wszystkim uczniom życzę pełnych przygód wakacji - mówi starosta Grzegorz Wanot.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie

• Oświata

Wnioski o stypendium starosty

W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie do 30 czerwca 2024 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Pszczyńskiego.

• Oświata

Natura inspiruje naukowców

Od 5 lat odbywa się Pszczyńskie Forum Nauki. Redaktor Wiktor Niedzicki podczas rozpoczynającej się jubileuszowej edycji wydarzenia wygłosił kolejny wykład w Pszczynie.