Wnioski o stypendium starosty

W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie do 30 czerwca 2024 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Pszczyńskiego.

Program adresowany jest do dzieci i młodzieży, pobierających naukę w szkołach prowadzonych przez Powiat Pszczyński. Wnioski należy składać w Starostwie Powiatowym w Pszczynie (ul. 3 Maja 10) na podstawie załączonego Regulaminu przyznawania Stypendium Starosty Pszczyńskiego.

Regulamin, format pliku: DOCX, rozmiar: 16.5 KB
Wniosek o przyznanie stypendium, format pliku: DOCX, rozmiar: 19.04 KB

• Oświata

Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.

• Oświata

Natura inspiruje naukowców

Od 5 lat odbywa się Pszczyńskie Forum Nauki. Redaktor Wiktor Niedzicki podczas rozpoczynającej się jubileuszowej edycji wydarzenia wygłosił kolejny wykład w Pszczynie.