Czwarte potwierdzone zakażenie [aktualizacja]
Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie, że na terenie powiatu pszczyńskiego przebywa kolejna osoba z pozytywnym wynikiem badania w kierunku SARS-CoV-2.
.png)
Koronawirusa stwierdzono u mężczyzny w sile wieku z gminy Pawłowice. Tym samym do czterech wzrosła liczba zainfekowanych mieszkańców naszego powiatu.

Informacja z godz. 14.00
Od weekendu nie zmieniła się liczba mieszkańców powiatu pszczyńskiego zakażonych koronawirusem. To trzy osoby (kobieta i mężczyzna z gminy Suszec oraz mężczyzna z gminy Pawłowice). Zmieniają się dane dotyczące osób objętych kwarantanną domową.
28 kwietnia o godz. 14.00 tyski sanepid poinformował o 23 osobach przebywających w kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej. Pszczyńska policja przekazała dane o łącznie 127 mieszkańcach, objętych kwarantanną, które przebywają w 55 miejscach zamieszkania.
Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 80 mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego