Środowisko

Nowe kotły w budynku liceum

Lada dzień ruszą prace związane z wymianą starych kotłów centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie.

umowa

Starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły podpisali umowę z wykonawcą na wymianę źródła ciepła i instalacji ciepłej wody użytkowej w budynku ZSO w Pszczynie przy ul. 3 Maja 7.

- Stare kotły wymienimy na gazowe kotły kondensacyjne nowej generacji, które będą bardziej ekonomiczne i pozwolą zmniejszyć zużycie gazu w sezonie grzewczym - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy - PHU „Puchałka” Stanisław Puchałka z Pszczyny, który wykona zadanie za niemal 220 tys. zł.

Prace będą polegać na wymianie istniejących kotłów na dwa nowe kotły gazowe kondensacyjne, częściowej wymianie instalacji c.o. w obrębie kotłowni, zabudowie instalacji ciepłej wody użytkowej wraz z podgrzewaczem oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.