Środowisko

Nowe drzewa przy powiatowych drogach

Nasadzono drzewa przy ul. Kopernika w Pszczynie. To dopiero początek nowych nasadzeń przy powiatowych drogach.

nasadzenia

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie przystąpił do nasadzeń drzew przy ul. Kopernika w Pszczynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Bogedaina do ul. Poniatowskiego. W zamian za usunięte zmurszałe lipy nasadzonych zostanie 10 grabów o pokroju kolumnowym.

- W przyszłym tygodniu planowane są również nasadzenia na ulicach Bieruńskiej i Katowickiej w Pszczynie, gdzie zasadzone zostaną klony polne i kuliste. Jest to pierwszy etap przywracania alejowego charakteru tych dróg - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Ponadto Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczął procedurę wyłonienia wykonawcy nasadzeń drzew przy ul. Zdrojowej w Pszczynie. Odtworzona zostanie aleja dębowa składająca się z dębów szypułkowych w formie pienniej i kolumnowej. Posadzonych zostanie w sumie 71 drzew.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.