Środowisko

Spotkanie informacyjne dla rolników

Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa BP w Pszczynie zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne

loga

Główne tematy spotkania:

- zmiany w dopłatach obszarowych w 2018 r.,
- omówienie zasad działania aplikacji e-WniosekPlus
- ASF - nowe zasady bioasekuracji - Powiatowy Lekarz Weterynarii
- komunikaty instytucji rolniczych PIORiN, KRUS.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 26 marca 2018 r. o godzinie 10.00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie (ul. 3 Maja 10). Zapraszamy serdecznie!

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.