Środowisko

Jutro jakość powietrza będzie zła (aktualizacja)

Jak informuje WIOŚ w Katowicach w czwartek na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie zła.

PROGNOZOWANA JAKOŚĆ POWIETRZA
(w oparciu o indeks jakości powietrza)*

AKTUALIZACJA

07.03.2018 r. (środa) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze centralnym jakość powietrza będzie zła; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu, na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich jakość powietrza będzie dostateczna; należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci, na obszarze północnym, bielsko-cieszyńskim, w Częstochowie oraz w Bielsku-Białej jakość powietrza będzie umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

08.03.2018 r. (czwartek)
ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie zła, na obszarze centralnym, w Bielsku-Białej oraz w dolinach beskidzkich jakość powietrza będzie dostateczna, na obszarze północnym, bielsko-cieszyńskim i w Częstochowie jakość powietrza będzie umiarkowana.

W dniu 07.03.2018 r. jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego na obszarze centralnym, rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich mogą przekraczać poziom 200 μg/m3, na pozostałym obszarze województwa poziom 150 μg/m3.

W dniu 08.03.2018 r. jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim mogą przekraczać poziom 200 μg/m3, na pozostałym obszarze województwa poziom 150 μg/m3.

Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim 7.03.2018r., format pliku: DOC, rozmiar: 324 KB
Powiadomiennie o ryzyku przekroczenia poziomu informowania i alarmowego PM10 w powietrzu 7.03.2018r., format pliku: DOCX, rozmiar: 18.65 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.