Środowisko

Prognozowana jakość powietrza na weekend: zła

WIOŚ w Katowicach informuje, że w weekend jakość powietrza m.in. w powiecie pszczyńskim będzie zła.

2, 3 i 4 marca 2018 r. (piątek, sobota, niedziela) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze północnym i w Częstochowie jakość powietrza będzie umiarkowana (warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu), na obszarze centralnym będzie dostateczna (należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci), na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie zła (osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu).

W dniach od 2 do 4.03.2018 r. jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego na obszarze bielsko-cieszyńskim i w Bielsku-Białej mogą przekraczać poziom 150 μg/m3, natomiast w dolinach beskidzkich poziom 200 μg/m3.

Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim 2.03.2018r., format pliku: DOC, rozmiar: 319.5 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.