Środowisko

W czwartek i piątek prognozowana zła jakość powietrza (aktualizacja)

1 i 2 marca ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na terenie m.in powiatu pszczyńskiego jakość powietrza będzie zła. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że osoby chore i starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu.

PROGNOZOWANA JAKOŚĆ POWIETRZA (w oparciu o indeks jakości powietrza)
przygotowana przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

01.03.2018 r. (czwartek)
ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze północnym i w Częstochowie jakość powietrza będzie umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu, na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie zła; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

02.03.2018 r. (piątek)
ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze północnym i w Częstochowie jakość powietrza będzie umiarkowana, na obszarze centralnym jakość powietrza będzie dostateczna; należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci, na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie zła.

W dniach 01-02.03.2018 r. jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego na obszarze bielsko-cieszyńskim i w Bielsku-Białej mogą przekraczać poziom 150 μg/m3, natomiast na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich poziom 200 μg/m3

Do pobrania:
Informacja o jakości powietrza WIOŚ 1.03.2018, format pliku: DOC, rozmiar: 320.5 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.