Środowisko

Dzisiaj jakość powietrza jest zła

WIOŚ w Katowicach informuje, że jakość powietrza w powiecie pszczyńskim będzie dzisiaj zła. Z kolei na jutro, jakość powietrza prognozuje się jako dostateczną.

W dniach 26-27.02.2018 r. jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim oraz w dolinach beskidzkich, mogą przekraczać poziom 150 μg/m3.

Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu

Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim 26.02.2018r., format pliku: DOC, rozmiar: 320 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.