Środowisko

W weekend jakość powietrza będzie zła

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze min. rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza w sobotę i niedzielę będzie zła.

W tych dniach wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane; osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

W sobotę może także wystąpić ryzyko przekroczenia wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Treść powiadomienia WCZK:
Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim 9.02.2018r., format pliku: DOC, rozmiar: 321.5 KB
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia wartości progowej PM10, format pliku: DOCX, rozmiar: 18.86 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.